Kieszonkowy atlas grzybów zawiera dokładny opis 180 najpopularniejszych w naszym kraju gatunków grzybów, każdy wzbogacony fotografią. Przyswojenie wiedzy ułatwiają piktogramy, ilustrujące środowisko występowania grzybów i ich przydatność kulinarną, z bardzo przydatnym podziałem na „jadalne, bardzo smaczne” i zaledwie „jadalne”.
Kieszonkowy atlas owadów tematycznie łączy się z poprzednią, a w każdym razie może okazać się bardzo przydatny, kiedy w czasie wyprawy na grzyby będziemy chcieli sprawdzić, czyje bzyczenie dokucza nam w lesie. Niewielki format, identyczny jak Atlasu Grzybów, zachęca do zabrania obu książek na jesienną wycieczkę. Obie książki są też opracowane według podobnego schematu: jedna strona- jeden bohater. Pod wyraźnym, kolorowym zdjęciem znajdziemy opis cech i występowania, a także kilka ciekawostek. Jedyne czego może brakować niektórym czytelnikom, to piktogramy z poprzedniej książki, oznaczające jadalne/niejadalne/trujące, ale to już indywidualna kwestia…
Uprawa roślin tom IV to kolejna część popularnego podręcznika akademickiego przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców — studentów, producentów rolnych i pracowników nauki zajmujących się produkcją roślinną. Najnowszy tom to uzupełnienie poprzednich części o gatunki mniej popularne, ale równie ważne w uprawie. Tym razem w pracach pod redakcją A. Koteckiego wzięło udział 29 autorów, wybitnych specjalistów w swych dziedzinach.
Pomidor – uprawa w tunelach, zeszyt uprawowy prezentuje aktualne informacje dotyczące uprawy tunelowej pomidorów, odmian, zaplecza technicznego, nawadniania, nawożenia i ochrony, w przystępnej formie przygotowane przez ekspertów i praktyków z branży.