Powrót Czytelni na Krakowskie Przedmieście…

Z przyjemnością informujemy, że Biblioteka na Krakowskim Przedmieściu 66 w Warszawie wraca w nowej odsłonie!

Od 11 maja 2026 roku zapraszamy wszystkich zainteresowanych do nowej Czytelni im. Ryszarda Miazka oraz Punktu Bibliotecznego.

To miejsce ma swoją historię – w latach 1955-2019 r. funkcjonowała tutaj Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego, której zbiory w 2020 roku zostały przeniesione do CBR Oddział NIKIDW w Puławach.

Dziś z radością ponownie oddajemy do Państwa dyspozycji Czytelnię im. Ryszarda Miazka z bogatym księgozbiorem, możliwością wypożyczenia książek, skorzystania z księgozbioru podręcznego i codziennej prasy.

Wierzymy, że reaktywowana Czytelnia znów stanie się ważnym punktem na mapie Warszawy.

To wyjątkowe miejsce powstało z myślą o miłośnikach książek, nauki i spokojnej przestrzeni sprzyjającej koncentracji. W naszej Czytelni przygotowaliśmy do Państwa dyspozycji wygodne stanowiska do pracy wyposażone w komputery.

Punkt Biblioteczny umożliwi wypożyczanie i zwroty książek, a także dostęp do nowości wydawniczych.

Serdecznie zapraszamy do odkrywania nowej przestrzeni dla kultury i edukacji!

Powiązane aktualności

IMG_2462

Spotkania z bibliotekarzami z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Z okazji przypadającego dziś Dnia Bibliotekarza i Bibliotek mieliśmy
aIMG_2230

Relacja z wystawy Marii Pytki pt. „Wspomnienia z podróży”

W dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w
Na zdjęciu widać salę szkoleniową wypełnioną uczestnikami spotkania. Większość osób siedzi na krzesłach ustawionych w rzędach i jest zwrócona w stronę niewidocznego prelegenta lub ekranu projekcyjnego. W pierwszym rzędzie siedzi kilku uczestników – m.in. dwóch mężczyzn w eleganckich marynarkach oraz kobieta notująca coś w zeszycie. Na zdjęciu widać salę szkoleniową wypełnioną uczestnikami spotkania. Większość osób siedzi na krzesłach ustawionych w rzędach i jest zwrócona w stronę niewidocznego prelegenta lub ekranu projekcyjnego. W pierwszym rzędzie siedzi kilku uczestników – m.in. dwóch mężczyzn w eleganckich marynarkach oraz kobieta notująca coś w zeszycie. Na zdjęciu widać salę szkoleniową wypełnioną uczestnikami spotkania. Większość osób siedzi na krzesłach ustawionych w rzędach i jest zwrócona w stronę niewidocznego prelegenta lub ekranu projekcyjnego. W pierwszym rzędzie siedzi kilku uczestników – m.in. dwóch mężczyzn w eleganckich marynarkach oraz kobieta notująca coś w zeszycie. W tle widać liczną grupę kobiet, które stanowią większość uczestników – wiele z nich uważnie słucha, niektóre robią notatki. Atmosfera wygląda na skupioną i spokojną, typową dla szkolenia lub konferencji.

Dziedzictwo kulinarne regionu w praktyce KGW – relacja ze spotkania w Końskowoli

16 kwietnia 2026 roku w Centrum Innowacyjno-Szkoleniowym LODR w