12/04/2025
10:00
Puławy

Relacja z Jarmarku Wielkanocnego

W ubiegłą sobotę, przy pięknej, słonecznej pogodzie, gościliśmy z naszym bibliotecznym stoiskiem na tradycyjnym, puławskim Jarmarku Wielkanocnym.

Jarmark Wielkanocny na puławskiej Kępie od lat cieszy się popularnością, a wielu mieszkańców Puław wpisuje go w plany swych przedświątecznych zakupów. W tym roku również przybyli goście mogli zaopatrzyć się we wszelkie produkty spożywcze, konieczne do przygotowania zbliżających się świąt.

 

 

 

 

Sporym zainteresowaniem cieszyły się wyroby rękodzielnicze twórców regionalnych, a zwłaszcza ozdoby świąteczne. O dobrą zabawę najmłodszych zatroszczyła się animatorka, prowadząca ciekawe gry i konkursy z nagrodami. Powodzeniem cieszyła się również zagroda z kozami i owcami, przybyłymi aż z Zakopanego.

 

 

 

 

 

Na stoisku biblioteki prezentowaliśmy naszą ofertę i zachęcaliśmy do odwiedzenia naszej siedziby.
Jarmark zakończył się wspólnym ogniskiem z pieczeniem kiełbasek i konsumpcją pieczonego prosięcia.

Powiązane aktualności

IMG_2462

Spotkania z bibliotekarzami z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Z okazji przypadającego dziś Dnia Bibliotekarza i Bibliotek mieliśmy
aIMG_2230

Relacja z wystawy Marii Pytki pt. „Wspomnienia z podróży”

W dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w
Na zdjęciu widać salę szkoleniową wypełnioną uczestnikami spotkania. Większość osób siedzi na krzesłach ustawionych w rzędach i jest zwrócona w stronę niewidocznego prelegenta lub ekranu projekcyjnego. W pierwszym rzędzie siedzi kilku uczestników – m.in. dwóch mężczyzn w eleganckich marynarkach oraz kobieta notująca coś w zeszycie. Na zdjęciu widać salę szkoleniową wypełnioną uczestnikami spotkania. Większość osób siedzi na krzesłach ustawionych w rzędach i jest zwrócona w stronę niewidocznego prelegenta lub ekranu projekcyjnego. W pierwszym rzędzie siedzi kilku uczestników – m.in. dwóch mężczyzn w eleganckich marynarkach oraz kobieta notująca coś w zeszycie. Na zdjęciu widać salę szkoleniową wypełnioną uczestnikami spotkania. Większość osób siedzi na krzesłach ustawionych w rzędach i jest zwrócona w stronę niewidocznego prelegenta lub ekranu projekcyjnego. W pierwszym rzędzie siedzi kilku uczestników – m.in. dwóch mężczyzn w eleganckich marynarkach oraz kobieta notująca coś w zeszycie. W tle widać liczną grupę kobiet, które stanowią większość uczestników – wiele z nich uważnie słucha, niektóre robią notatki. Atmosfera wygląda na skupioną i spokojną, typową dla szkolenia lub konferencji.

Dziedzictwo kulinarne regionu w praktyce KGW – relacja ze spotkania w Końskowoli

16 kwietnia 2026 roku w Centrum Innowacyjno-Szkoleniowym LODR w