21/11/2024
17:00
Puławy

Zaproszenie na wystawę Bożeny Małek „Mój Świat”

21 listopada w naszej bibliotece odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Bożeny Małek.

Bożena Małek: absolwentka Studium Pielęgniarstwa Psychiatrycznego, polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii przy Dojrzewalni Róż w Warszawie.

Bożena od ponad trzech dekad wspiera innych w rozwoju, realizując swe pasje. Jest niestrudzoną tropicielką pozdrowień ze wszechświata, dokumentalistką codzienności, autorką dwóch blogów i strony na FB Fotocoaching Duszy.

To miłośniczka muzyki i fotografii. Wyznawczyni rozmowy jako podstawy kontaktu.

Należy do  grupy  fotograficznej Spułaf, z którą uczestniczyła w dwóch wystawach zbiorowych:

Puławy (nie) obiektywnie (2022 r.)  oraz Tutejsi (2023 r.) w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika.

Swoje prace prezentowała na II Puławskim Biennale Fotografii (2022 r.), oraz indywidualnych wystawach:

  • Na pograniczu światów (2023 r.) w Galerii Pod Aniołem Marty Sokół
  • Kierunki w Centrum Kultury w Lublinie oraz Domu Kultury w Zwoleniu (2024 r.)
  • Bliskość w Ośrodku Kultury w Łukowie, razem z przyjaciółką Agnieszką Czerską Pawlak (2024 r.)

Jej fotografie zdobią ściany restauracji Theo w Kazimierzu Dolnym.

Wykonywane zdjęcia łączy w cykle, takie jak.: Kierunki, The west is the best, Jaka piękna codzienność!, Przez auta szybę nieczystą, Na peryferiach, Puławski blues, Moje Mroki, Out of time.

Pomysłodawczyni Galerii Pod Starą Wiśnią.

Autorka o sobie:

Bywam poetką i niestrudzoną dokumentalistką codzienności, ale to fotografia stała się ostatnimi czasy moim niezbędnym dopełnieniem i sposobem na ujawnianie połączeń pomiędzy światami. Podręcznym środkiem wyrazu i wizualnym zapisem emocji w zderzeniu z rzeczywistością.

Fotografowanie jest dla mnie stanem skupienia, zatrzymaniem, intymnym dziennikiem. Innym razem bywa przyjemną gonitwą za światłem i cieniem. Ułudą. Wytchnieniem. Sensem. Chwilą zatrzymaną pod powiekami. Ten stan wymaga przekraczania strefy komfortu, by poczuć „nieznośną lekkość bytu”. To wciąż zadziwiający sposób na odkrywanie szczelin, przez które sączy się piękno i dobro ale też zło i niepewność tego świata.

Mieszkam w szczególnym miejscu, na styku dwóch województw: lubelskiego i mazowieckiego, gdzie silnie czuję energię peryferyjności, „pomiędzy” i „poza czasem”. Na wystawie prezentowanej w Bibliotece Rolniczej im. Michała Oczapowskiego w Puławach Mój Świat dzielę się z Państwem swoim postrzeganiem świata.

I choć świat jest jeden… to każdy z nas stanowi odrębny.

Powiązane aktualności

IMG_2462

Spotkania z bibliotekarzami z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Z okazji przypadającego dziś Dnia Bibliotekarza i Bibliotek mieliśmy
aIMG_2230

Relacja z wystawy Marii Pytki pt. „Wspomnienia z podróży”

W dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w
Na zdjęciu widać salę szkoleniową wypełnioną uczestnikami spotkania. Większość osób siedzi na krzesłach ustawionych w rzędach i jest zwrócona w stronę niewidocznego prelegenta lub ekranu projekcyjnego. W pierwszym rzędzie siedzi kilku uczestników – m.in. dwóch mężczyzn w eleganckich marynarkach oraz kobieta notująca coś w zeszycie. Na zdjęciu widać salę szkoleniową wypełnioną uczestnikami spotkania. Większość osób siedzi na krzesłach ustawionych w rzędach i jest zwrócona w stronę niewidocznego prelegenta lub ekranu projekcyjnego. W pierwszym rzędzie siedzi kilku uczestników – m.in. dwóch mężczyzn w eleganckich marynarkach oraz kobieta notująca coś w zeszycie. Na zdjęciu widać salę szkoleniową wypełnioną uczestnikami spotkania. Większość osób siedzi na krzesłach ustawionych w rzędach i jest zwrócona w stronę niewidocznego prelegenta lub ekranu projekcyjnego. W pierwszym rzędzie siedzi kilku uczestników – m.in. dwóch mężczyzn w eleganckich marynarkach oraz kobieta notująca coś w zeszycie. W tle widać liczną grupę kobiet, które stanowią większość uczestników – wiele z nich uważnie słucha, niektóre robią notatki. Atmosfera wygląda na skupioną i spokojną, typową dla szkolenia lub konferencji.

Dziedzictwo kulinarne regionu w praktyce KGW – relacja ze spotkania w Końskowoli

16 kwietnia 2026 roku w Centrum Innowacyjno-Szkoleniowym LODR w